Aktualności

Msza w rocznicę 17 września na cmentarzu

Tradycyjnie, jak co roku, w okolicach 17 września na drohickim cmentarzu została odprawiona msza święta upamiętniająca wydarzenia września 1939 roku, a więc napaść Niemców 1 września i Rosjan w dniu 17 września. W tym roku we mszy odprawionej 22 września naszą jednostkę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: druhny Martyna Wojtkowska i Weronika Bychowska oraz druh Robert Maciej Krakowiak. Na mszy była też obecna orkiestra działająca przy naszej OSP.

Zabezpieczenie pielgrzymki rowerowej do sanktuarium w Ostrożanach

15 września sekcja GCBA 5/32 zabezpieczała pielgrzymkę rowerową na trasie Drohiczyn - Ostrożany. Pielgrzymka, zorganizowana z inicjatywy proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej w Drohiczynie księdza Zbigniewa Średzińskiego, obok celu duchowego miała za zadanie krzewić zasady bezpiecznej jazdy na rowerze oraz stosowanie elementów odblaskowych i kamizelek przez rowerzystów. Jako strażacy, którym bezpieczeństwo wszystkich ludzi, w tym również użytkowników dróg, głeboko leży na sercu, w pełni popieramy inicjatywę księdza proboszcza i już dzisiaj przyrzekamy, że podobne działania zawsze będziemy wspierać.

Turniej piłkarski w Białowieży

14 września drużyna piłkarska reprezentująca nasze OSP wzięła udział w trzecim Turnieju o Puchar Prezesa OSP Białowieża w piłce nożnej pięcioosobowej dla jednostekj Państwowej i Ochotniczej Straży Pozarnej w Białowieży. Pod czujnym okiem trenera - Naczelnika OSP druha Tomasza Trochimiaka druhowie: Piotr Sorokosz, Bartłomiej Bujno, Łukasz Kalinowski, Marcin Jabłoński, Maciej Warzyński i Adam Leszczyński po cięzkich bojach zajęli szacowne ósme (czyli ostatnie) miejsce. Więcej informacji o turnieju znajdziecie tutaj.

Akcja - TIR pod Zajęcznikami

5 września na drodze krajowej Siemiatycze -Warszawa na słynnej "błyskawicy" koło Zajęcznik kierowca ciągnika siodłowego przewożacego ładunek ziemi stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się na jeden pas jezdni. Kierowca został przwieziony przez pogotowie do szpitala. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana nasza OSP i JRG Siemiatycze. TIR po kilku próbach został postawiony koło godziny 23, droga całkowicie odblokowana koło północy.

Zabezpieczenie lądowania i startu śmigłowca LPR

31 sierpnia udaliśmy się do Miłkowic Maciek na trening przed zawodami gminnymi. Nie zdążyliśmy jeszcze wyjąć sprzętu, gdy na boisko podjechała karetka pogotowia z mieszkanką Miłkowic, która wymagała transportu do szpitala w Białymstoku. Zaproponowaliśmy ekipie karetki zabezpieczenie startu i lądowania śmigłowca LPR - nasza propozycja została zaakceptowana przez ekipę karetki i w ten sposób wzięliśmy udział w kolejnej w tym roku akcji.

Zawody gminne z wodą w Miłkowicach Maćkach

1 września w Miłkowicach Maćkach odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze w regulaminie krajowym "z wodą". OSP Drohiczyn reprezentowały trzy drużyny: dwie drużyny męskie, tzw. "starsza" i "młodsza" oraz drużyna kobieca. W zawodach wystąpiło w sumie 8 zespołów.

Drużyna kobieca nie miała żadnych przeciwniczek, jednak jak zawsze dziewczyny nie miały problemów z motywacją. Dobra sztafeta oraz bardzo dobre ćwiczenie bojowe sprawiły, że w porównaniu z drużynami męskimi uzyskały wynik lujący je na 4 miejscu.

Nasze drużyny męskie po sztafecie zajmowały następujące miejsca: "młodsi" - pierwsze, "starsi" - czwarte. W ćwiczeniu bojowym były już bez konkurencyjne. "Młodsi" umocnili się na pierwszym miejscu, natomiast "starsi" wskoczyli na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.