Nasze "działania" w drohiczyńskich kościołach

Nasz spzęt i umiejętności wykorzystujemy nie tylko w akcjach. Na prośbę księdza proboszcza drohiczyńskiej parafii rzymskokatolickiej w poniedziałek 16 grudnia druhowie z naszej OSP zawiesili dwa nowe sztandary nad prezbiterium w Katedrze. 18 grudnia pracowaliśmy przy zawieszeniu obrazu w zakrystii kościoła pofranciszkańskiego. Serdeczne podziękowania dla druhów: Tomasza Trochimiaka, Roberta Macieja Krakowiaka i Bartłomieja Bujno, którzy wzięli udział w obu "akcjach".

Akcja - pożar wiaty w Sieniewicach

12 grudnia kilkanaście minut po godzinie szóstej rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru wiaty drewnianej w Sieniewicach. W momencie naszego przybycia działania gaśnicze za pomocą między innymi węża ogrodowego prowadzili właściciele posesji. Wyjechaliśmy na dwa wozy i wraz z kolegami z OSP Sieniewice szybko opanowaliśmy pożar. Na szczęście spalił się opał, uszkodzeniu uległa wiata i trochę desek, przed pożarem uratowane zostały składowane pod wiatą nawozy. Na miejsce pożaru dojechał też zastęp z JRG Siemiatycze.

Ćwiczenia Mielnik 10.12.2013

10 grudnia w Mielniku odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Siemiatyczach. Celem ćwiczeń było sprawdzenie współpracy jednostek ochrony przeciwpożarowej przy pożarach obiektów sakralnych na przykładzie kościoła w Mielniku. Z naszej OSP w ćwiczeniach brał udział MAN GCBA 12/64 z trzyosobową załogą.

Szkolenie dla organizatorów zawodów

Trzech młodych Druhów z naszej OSP: Marcin Jabłoński, Bartłomiej Bujno i Łukasz Kalinowski wzięli udział w dniach 01-06.12.2013 r. w szkoleniu dla organizatorów międzynarodowych zawodów szportowo-pożarniczych, zorganizowanym w ramach projektu: pn. Stworzenie Transgranicznego Centrum Wolontariatu “Strażak” na rzecz poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013, nr referencyjny PBU/0440/11. W szkoleniu oprócz młodzieży z województwa podlaskiego wzięła też udział młodzież i strażacy zawodowi z Grodna i Brześcia na Białorusi. Z naszą ekipą była też Druhna Katarzyna Udzielak z OSP Sieniewice. W składzie kadry szkoleniowej znalazł się prezes naszej OSP Druh Tadeusz Bujno.

Zwycięstwo w zawodach CTIF

Na zaproszenie Naczelnika OSP Straszewo Druha Stanisława Lewandowskiego 27 października drużyna męska OSP Drohiczyn w składzie: Tomasz Trochimiak, Bartłomiej Bujno, Jakub Bujno, Adrian Buśko, Marcin Jabłoński, Łukasz Kalinowski, Adam Leszczyński, Szymon Zagubień i Kacper Zygmunt uczestniczyła w II Kujawsko-Pomorskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych według regulaminu CTIF, gdzie zajęła I miejsce.

Zasady współpracy z LPR

Komenda Główna PSP i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe opublikowały film instruktażowy na temat obowiązujących zasad współpracy PSP (a więc również OSP w KSRG) z LPR. Film znajdziecie TUTAJ. Polecamy do obejrzenia w ramach doszkalania.