Aktualności

Zabezpieczenie rajdu rowerowego

21 czerwca strażacy naszej jednostki czuwali nad zabezpieczeniem ruchu drogowego maratonu rowerowego rozegranego w ramach Maratonów Podlaskich 2014. Wyścigi składały się z czterech tras: 200 m (dla przedszkolaków), mini - 10,5 km (1 pętla skrócona), półmaratonu - 30 km (2 pętle) i 60 km maratonu (4 pętle).

Zawody powiatowe MDP w Czartajewie

15 czerwca w Czartajewie odbyły się zawody powiatowe młodzieżowych drużyn pożarniczych. Brało w nich udział pięć drużyn, dwie dziewcząt: MDP Drohiczyn i MDP Milejczyce oraz trzy drużyny chłopców: MDP Drohiczyn, MDP Sieniewice oraz MDP Perlejewo.

Ingres biskupa Tadeusza Pikusa i pożar krzewów

25 maja nasza diecezja przeżywała ingres biskupa Tadeusz Pikusa do naszej katedry. We współpracy z władzami kościelnymi nasza jednostka pełniła służbę przy zabezpieczeniu organizacji ruchu przybywających na uroczystość gości. Ogromnym zaskoczeniem były dla nas odwiedziny naszego nowego Biskupa jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości na miejscu naszej "pracy". Bp. Pikus odwiedził część naszych posterunków, w krótkiej rozmowie życząc nam powodzenia zarówno podczas imprezy jak i w codziennym życiu. My z kolei życzyliśmy mu dużo łask Bożych w drohickiej diecezji.

Nie zdążyliśmy jeszcze porozkładać kamizelek i sprzętu po obstawie, gdy zostaliśmy zadysponowani do akcji gaszenia pożaru krzewów przy ul. Warszawskiej, do którego doszło prawdopodobnie po zapaleniu się kompostownika na jednej z posesji. Dzięki temu, że w strażnicy była podwójna obsada wozu możliwy był błyskawiczny wyjazd. Na szczęście ogień udało się szybko opanować i nie zagroził on zabudowaniom.

Akcja - wypompowywanie wody

4 marca tuż przed północą zostaliśmy zadysponowani do zalanej piwnicy w jednym z domów w Wólce Zamkowej. Na skutek pęknięcia rury doprowadzającej wodę z wodociągu doszło do zalania piwnicy, uszkodzenia jednej ze ścian piwnicy, podłogi nad piwnicą i pieca kuchennego.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.