Aktualności

Akcje: pożar w lesie i pożar nieużytków

5 września nasza jednostka została zadysponowana dwoma wozami do pożaru lasu w okolicy Koczer. Po przybyciu na miejsce pożaru okazało się, że na szczęście ogień obejmuje tylko niewielką stertę gałęzi, którą zajęli się sąsiedzi i właściciel lasu. Ogień szybko został ugaszony siłami jednego zastępu.
6 września na błoniach w okolicy Wólki Zamkowej doszło do kolejnego podpalenia - tym razem paliła się trawa i trzciny na nieużytkach. Ogień objął około 0,5 ha nieużytków i szybko rozprzestrzeniał się w kierunku rżysk. Z pomocą przybył nam rolnik, który przyjechał orać swoje pole - szybko odorał palący się obszar, naszą rolą było ugaszenie nieużyków za pomocą wody, łopat i tłumic.

Akcja - zdarzenie drogowe w Tonkielach

31 lipca około godziny 18:00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku który miał miejsce na moście w Tonkielach. Na środku mostu znajdował się przewrócony na bok traktor. Na szczęście kierującemu po za obiciami nic poważnego się nie stało.

Akcja - pożar samochodu w Drohiczynie

31 lipca po godzinie 11-tej na parkingu przy sklepie Biedronka w Drohiczynie zapalił się samochód osobowy.

Ogień został stłumiony przed przybyciem straży. Gratulujemy właściwej postawy świadkom zdarzenia, którzy pomogli kierowcy.

Działania naszej jednostki polegały na odłączeniu akumulatora i zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

I Towarzyskie Zawody CTIF o Puchar Wójta Gminy Milanów

27 lipca br. na zaproszenie OSP Milanów  męska drużyna OSP Drohiczyn wzięła udział w I Towarzyskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych w regulaminie CTIF o Puchar Wójta Gminy Milanów. Byliśmy chyba jedyną drużyną, która nie ma "olimpijskiej" przeszłości. W zawodach rywalizowało razem 6 drużyn OSP i PSP. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce, najlepszy wynik uzyskała zaprzyjaźniona z nami drużyna PSP Siedlce.

III miejsce dziewcząt z MDP na zawodach wojewódzkich

22 czerwca 2014r. na boisku Zespołu Szkół w Tykocinie rozegrano Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa podlaskiego. Na zawody stawiło się 8 drużyn dziewczęcych i 6 chłopięcych z 7 powiatów naszego województwa. Powiat siemiatycki reprezentowały dziewczęta z naszej MDP i MDP Milejczyce oraz chłopięca MDP z Sieniewic. Po raz pierwszy podczas zawodów oceniana była dodatkowa konkurencja - musztra.

Pożar odpadów koło wysypiska

18 czerwca 2014 w godzinach wieczornych w okolicy wysypiska gminnego w Drohiczynie doszło do pożaru odpadów z produkcji stroików bożonarodzeniowych. Pożar, który objął sześć hałd gałązek świerkowych zagrażał przerzuceniem się na przylegający las. Płonęła warstwa około 30 cm mocno przesuszonych gałązek o różnej długości, co utrudniało ich przerzucanie i dogaszanie. W działaniach udział wzięły oba nasze wozy gaśnicze. Mimo tego, że pożar został szybko opanowany, z cała pewnością nie udałoby się go szybko dogasić, gdyby nie nieoceniona pomoc w postaci koparko-ładowarki z Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Drohiczynie, która rozgarnęła i przerzuciła tlące się gałązki.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.