Pożar w domu jednorodzinnym

19 i 20 października razem ze strażakami z JRG Siemiatycze wyjeżdżaliśmy do pożaru w domu na kolonii wsi Zajęczniki. Doszło do dwukrotnego pożaru podwaliny domu w okolicy komina - pierwszego dnia z jednej, a drugiego - z drugiej strony komina. Wczesne zauważenie wydobywającego się dymu zapobiegło poważnym stratom i przyczyniło się do szybkiego usunięcia zarzewi ognia.

II miejsce na zawodach towarzyskich CTIF w Straszewie

12 października drużyna naszej OSP zajęła II miejsce w III Kujawsko-Pomorskich Otwartych Zawodach Sportowo-Pożarniczych według regulaminu CTIF. W zawodach udział brało 10 drużyn z OSP i PSP z województwa kujawsko-pomorskiego i terenu kraju. To już drugi nasz występ w Straszewie - rok temu zajęliśmy I miejsce (nie startowały drużyny PSP).

Drużyna startowała w składzie: Tomasz Trochimiak, Łukasz Kalinowski, Marcin Jabłoński, Michał Lipiński, Bartłomiej Bujno, Damian Słomczyński, Adam Leszczyński, Adrian Buśko i (gościnnie z zaprzyjaźnionej OSP Supraśl) Kamila Pul.

Zabezpieczenie Biegów Papieskich

12 października druhowie: Antoni Chodakowski, Andrzej Chodakowski, Krzysztof Moczulski, Eryk Moczulski, Paweł Sorokosz, Wiesław Tomczuk i Tadeusz Bujno zabezpieczali tradycyjne Biegi Papieskie, które rozegrano dookoła parku w Drohiczynie.

Pożar rżyska w Sieniewicach

9 października niedaleko remizy OSP Sieniewice doszło do pożaru rżyska. Ogień został ugaszony przez OSP Sieniewice, JRG Siemiatycze i naszą OSP.

Pożar stolarni w Romanówce

3 października nasz "Dziecino" - MAN GCBA 12/64 - został zadysponowany do pożaru stolarni w Romanówce (gm. Siemiatycze). Pożar objął halę produkcyjną mebli z mieszalnikiem lakierów. W akcji łącznie uczestniczyło 16 strażaków zawodowych (z JRG Siemiatycze i JRG Bielsk Podlaski) oraz 27 strażaków z OSP Słochy Annopolskie, Kłopoty Bujny, Kajanka, Nurzec Stacja, Dziadkowice, Boćki i Drohiczyn. Pożar ugaszono po prawie pięciu godzinach akcji.

Sprawdzian w komorze dymowej

14 września jedenastu druhów z naszej OSP wraz z kolegami z OSP Chechłowo, Klepacze, Lisowo, Minczewo, Sieniewice i Zajęczniki brało udział w sprawdzianie w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP w Łapach. Wszyscy członkowie naszej OSP zaliczyli komorę z wynikiem pozytywnym.