Zadymienie w domu w Obniżu

29 grudnia około 9 rano nasza OSP została zadysponowana do zadymienia i podejrzenia pożaru w Obniżu. Na miejscu okazało się, że zadymienie było spowodowane nieszczelnością pieca. Dom przewietrzono, sprawdzono pozostałe pomieszczenia i przewód kominowy. W działaniach uczestniczyli też strażacy z OSP Chechłowo, OSP Lisowo i JRG Siemiatycze.

Przewody telefoniczne nad ulicą

27 grudnia kila minut po 7 rano zostaliśmy zadysponowani do zerwanych przewodów telefonicznych w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellończyka i Kraszewskiego w Drohiczynie. Kable - prawdopodobnie pod wpływem ciężkiego śniegu - zerwały się z podtrzymujących je słupów i zwisały około 1,5 m nad jezdnią ul. Jagiellończyka i około 0,5 m nad parkingiem sklepu Topaz. Strażacy OSP Drohiczyn usunęli zagrożenie w ruchu drogowym poprzez podwiązanie przewodów.

Pies w stawie

20 grudnia nasza OSP została zadysponowana w rejon alei Jaćwieży w Drohiczynie, gdzie w stawie na lodzie znaleziono uwięzionego psa. Zwierzę zostało wydobyte i przekazane pod opiekę weterynaryjną.

Pożar garażu w Zajęcznikach

11 grudnia zostaliśmy zadysponowani dwoma wozami gaśniczymi do pożaru garażu w Zajęcznikach. W garażu znajdowały się dwa remontowane ciągniki, z których jeden został wyciągnięty przez właścicieli posesji przed naszym przybyciem. Przed naszym przyjazdem właściciele znacznie ograniczyli rozmiary pożaru używając węża ogrodowego. Niestety konstrukcja podsufitki przyczyniła się do znacznych strat materialnych. Pożar został szybko opanowany przez jeden nasz zastęp, przybyłe na miejsce zdarzenia JRG Siemiatycze, nasz "Dziecino" i OSP Sieniewice nie musiały wchodzić do akcji.

Zdarzenie w Narojkach

7 grudnia po godzinie 6:00, nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia w Narojkach. Doszło do zapalenia butli gazowej, wykorzystywanej do ogrzewania przyczepy kempingowej.

Na miejscu zjawiliśmy się wraz z JRG Siemiatycze, a zadanie straży polegało na sprawdzeniu czy na miejscu nie ma już zagrożenia.

Wizyta Biskupa Tadeusza Pikusa w OSP Drohiczyn

18 listopada w ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Drohiczyn Jego Ekscelencja Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus spotkał się w naszej strażnicy z przedstawicielami OSP Drohiczyn, Minczewo i Sieniewice.

W spotkaniu uczestniczyli księża: Tomasz Szmurło - Sekretarz J.E. Ks.Biskupa i Zbigniew Średziński - Proboszcz Parafii Drohiczyn oraz Wojciech Borzym - Burmistrz Drohiczyna.