Pogrzeb Druha Ignacego Jagiełły

Z żalem zawiadamiamy, że 19 grudnia odszedł od nas na wieczną służbę Druh Ignacy Jagiełło, wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie oraz członek orkiestry naszej OSP.
Druh Ignacy do naszej jednostki należał od 1964 roku, w młodości był aktywnym ratownikiem, w latach 1987 - 1991 członkiem zarządu OSP. Odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. W ostatnich latach, ze względu na wiek i choroby, ograniczył swoją działalność w naszej OSP.
Wystawienie zwłok w drohickiej katedrze nastąpi w piątek, 22 grudnia, o godzinie 10.00. Pół godziny później rozpocznie się msza żałobna i pogrzeb na cmentarzu w Drohiczynie. Prosimy strażaków o jak najliczniejsze przybycie na pożegnanie naszego Druha. W strażnicy OSP zbieramy się od godz. 9.15.

Strażackie zaduszki

31 października br. o godz. 11.00, zapraszamy chętnych do rozniesienia lampek na groby naszych zmarłych kolegów. Zbieramy się w okolicy wschodniej bramy cmentarza (schody koło kwater żołnierskich).

Apel w sprawie członkostwa w OSP

Druhny i Druhowie

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej

W Drohiczynie

W związku ze spadkiem aktywności organizacyjnej wielu z Was Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie zwraca się z prośbą o przemyślenie swojego członkostwa w naszej OSP.  Wielu z Was, których nazwiska od lat figurują na liście członków naszej jednostki, nie uczestniczy w życiu OSP Drohiczyn. Patrząc na listę znajdujemy nazwiska osób, które już dawno nie brały udziału w żadnych uroczystościach, nie stawiły się na coroczne walne zebranie członków, nie uczestniczą w działaniach związanych z zabezpieczeniami imprez, nie pomagają w pracach gospodarczych, o płaceniu składek członkowskich nie wspominając.

Ćwiczenia Drohiczyn 2017

26 września 2017 wraz  jednostkami OSP z gminy i powiatu oraz z siłami i środkami PSP wzięlismy udział w ćwiczeniach na Zespole Szkól w Drohiczynie. Do naszych zadań należało przeprowadzenie rozpoznnia i podjęcie działań gaśniczych w przypadku pożaru pomieszceń szkolnych. Dokonywaliśmy przeszukań pomieszczeń w celu znalezienia osób przebywających w szkole, które nie ewakuowały się z budynku. Braliśmy też udział w budowie linii zasilającej kurtynu wodne zbudowanej od rzeki Bug do terenu szkoły.

Gminne Zawody OSP

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Drohiczynie organizuje w dniu 6 maja br. o godz. 10.00 Gminne Towarzyskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Drohiczyn. Serdecznie zapraszamy sympatyków pożarnictwa do kibicowania. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na zawodach będzie obecna delegacja z Ukrainy.
Nasze drużyny prosimy o śledzenie informacji o zbiórkach treningowych na FB.

Dzień Strażaka 2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie zaprasza wszystkie Druhny i Druhów do uczestnictwa we mszy w intencji strażaków w dniu 4 maja br.

Zbiórka pod strażnicą o godzinie 17.30, złożenie kwiatów przy pomniku koło strażnicy, następnie przemarsz do katedry, msza i nabożeństwo majowe.

Mimo, że trwające na zewnątrz remizy prace remontowe dobiegają końca, uroczyste obchody strażackiego święta zostały zaplanowane po zakończeniu remontu wewnątrz świetlicy, który został rozpoczęty jako odrębna inwestycja. Jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. O terminie uroczystości powiadomimy odrębnym zaproszeniem.