Aktualności

Akcja: Drohiczyn - pożar w domu jednorodzinny

19 marca po godzinie 5 rano doszło do pożaru w kotłowni jednego z domów w Drohiczynie przy ul. Kopernika. Silne zadymienie odcięło drogę czteroosobowej rodzinie mieszkającej na III kondygnacji budynku. Na miejscu jako pierwsza zjawiła się nasza OSP. Strażacy weszli do wnętrza w aparatach powietrznych, dogasili ogień i oddymili dom, dzięki czemu mieszkańcy mogli opuścić budynek normalną drogą. Mimo tego w pogotowiu była drabina D-10W. Na miejsce przyjechali również strażacy z JRG Siemiatycze.

Akcja: Drohiczyn - pożar sadzy

7 marca w jednym z domów przy ul. Szmita w Drohiczynie doszło do pożaru sadzy w kominie. Pożarowi w pierwszej fazie towarzyszyło silne zadymienie, istniało podejrzenie pożaru poddasza. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się poza przewód kominowy. Właściciel domu wygasił piec przed przybyciem straży pożarnej, przystąpiono też do przewietrzania domu. Nasze działania polegały na podaniu proszku gaśniczego do wnętrza dymnika i przeczyszczeniu go w celu zbicia palącej się sadzy. W działaniach uczestniczył nasz zastęp GCBA 5/32 i zastęp JRG z Siemiatycz.

Zdarzenie drogowe koło Wólki Zamkowej

4 marca doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej 62 pomiędzy Wólką Zamkową i Tonkielami - przy złych warunkach drogowych (padający mokry śnieg) po zderzeniu z sarną samochód osobowy dachował w wysokim rowie i wylądował na kołach. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i został zabrany na obserwację przez ekipę karetki pogotowia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora i kierowaniu ruchem drogowym.

II miejsce na halowych zawodach towarzyskich CTIF w Straszewie

1 marca w remizie OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrane zostały I  Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF "Linia ssawna na czas". Drużyna OSP Drohiczyn w składzie: Łukasz Kalinowski (mechanik), Bartłomiej Bujno (przodownik II roty), Damian Słomczyński (pomocnik II roty), Adam Leszczyński (przodownik III roty) i Adrian Buśko (pomocnik III roty) zajęła w zawodach II miejsce.

Rok 2014 w liczbach

Kolejny rok minął, początek nowego to czas życzeń, ale też podsumowań.

W ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy łącznie 43 razy do zdarzeń, przy czym 6 razy na dwa wozy.

23 razy gasiliśmy pożary (6 razy pożary domów, 4 stert, stogów i użytków rolnych, 6 traw, poboczy i nieużytków oraz 7 innych obiektów - między innymi 1 samochód, 2 garaże, 1 bocian, 1 stolarnia).

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.