Zdarzenie drogowe koło Wólki Zamkowej

4 marca doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej 62 pomiędzy Wólką Zamkową i Tonkielami - przy złych warunkach drogowych (padający mokry śnieg) po zderzeniu z sarną samochód osobowy dachował w wysokim rowie i wylądował na kołach. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach i został zabrany na obserwację przez ekipę karetki pogotowia. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora i kierowaniu ruchem drogowym.

II miejsce na halowych zawodach towarzyskich CTIF w Straszewie

1 marca w remizie OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrane zostały I  Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF "Linia ssawna na czas". Drużyna OSP Drohiczyn w składzie: Łukasz Kalinowski (mechanik), Bartłomiej Bujno (przodownik II roty), Damian Słomczyński (pomocnik II roty), Adam Leszczyński (przodownik III roty) i Adrian Buśko (pomocnik III roty) zajęła w zawodach II miejsce.

Rok 2014 w liczbach

Kolejny rok minął, początek nowego to czas życzeń, ale też podsumowań.

W ubiegłym roku wyjeżdżaliśmy łącznie 43 razy do zdarzeń, przy czym 6 razy na dwa wozy.

23 razy gasiliśmy pożary (6 razy pożary domów, 4 stert, stogów i użytków rolnych, 6 traw, poboczy i nieużytków oraz 7 innych obiektów - między innymi 1 samochód, 2 garaże, 1 bocian, 1 stolarnia).

Zadymienie w domu w Obniżu

29 grudnia około 9 rano nasza OSP została zadysponowana do zadymienia i podejrzenia pożaru w Obniżu. Na miejscu okazało się, że zadymienie było spowodowane nieszczelnością pieca. Dom przewietrzono, sprawdzono pozostałe pomieszczenia i przewód kominowy. W działaniach uczestniczyli też strażacy z OSP Chechłowo, OSP Lisowo i JRG Siemiatycze.

Przewody telefoniczne nad ulicą

27 grudnia kila minut po 7 rano zostaliśmy zadysponowani do zerwanych przewodów telefonicznych w rejonie skrzyżowania ulic Jagiellończyka i Kraszewskiego w Drohiczynie. Kable - prawdopodobnie pod wpływem ciężkiego śniegu - zerwały się z podtrzymujących je słupów i zwisały około 1,5 m nad jezdnią ul. Jagiellończyka i około 0,5 m nad parkingiem sklepu Topaz. Strażacy OSP Drohiczyn usunęli zagrożenie w ruchu drogowym poprzez podwiązanie przewodów.