Aktualności

Dzień Strażaka 2015

2 maja obchodziliśmy w naszej jednostce Dzień Strażaka. Po wspólnej mszy, w której uczestniczyli również druhowie z OSP Sieniewice (nasze wspólne zdjęcie pod Katedrą), udaliśmy się do strażnicy. Podczas krótkiego apelu odczytane zostały zyczenia oraz wręczone odznaki "Za wysługę lat". Imprezę, w której uczestniczył Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym i Maria Łopuska, Inspektor Urzędu Miejskiego, zakończył wspólny grill.

Możliwość otrzymywania ekwiwalentu na konto

Dzięki uprzejmości Pań z księgowości Urzędu Miejskiego w Drohiczynie będziemy mogli otrzymywać wypłaty ekwiwalentu bezpośrednio na nasze konta bankowe. Jest to ułatwienie zarówno dla nas, jak i dla księgowości. Zarząd sugeruje, aby oświadczenia takie złożyli nie tylko członkowie JOT, regularnie biorący udział w akcjach, ale również osoby okazjonalnie udzielające się przy okazji różnego rodzaju zabezpieczeń imprez.

Co należy zrobić?

Zwisający konar i pożar trawy

14 kwietnia był - jak na bieżący rok - dniem pracowitym dla naszej OSP. W godzinach porannych zostaliśmy powiadomieni o suchym konarze zwisającym nad ul. Jana z Drohiczyna przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Do ściągnięcia złamanej gałęzi konieczne było użycie drabiny D-10W.

Wieczorem zostaliśmy zadysponowani do pomocy OSP Klepacze, która gasiła pożar traw pomiędzy Smarklicami i Brykami. Po przybyciu na miejsce okazało się, że chłopaki "łapią" pożar w jednym miejscu, podczas gdy kilkaset metrów dalej ktoś prawdopodobnie podpalił trawę pod lasem. Sytuację udało się szybko opanować, nieoceniona okazała się pomoc młodych ludzi, którzy w trakcie gaszenia wodą frontu pożaru pomagali nam tłumić pożar za pomocą łopat na jego skrzydłach. Szacun Panowie!

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim, a w szczególności Druhnom i Druhom strażakom ochotnikom, składamy życzenia zdrowia, spokoju, radości i wypoczynku w rodzinnym gronie!

Akcja: Drohiczyn - pożar w domu jednorodzinny

19 marca po godzinie 5 rano doszło do pożaru w kotłowni jednego z domów w Drohiczynie przy ul. Kopernika. Silne zadymienie odcięło drogę czteroosobowej rodzinie mieszkającej na III kondygnacji budynku. Na miejscu jako pierwsza zjawiła się nasza OSP. Strażacy weszli do wnętrza w aparatach powietrznych, dogasili ogień i oddymili dom, dzięki czemu mieszkańcy mogli opuścić budynek normalną drogą. Mimo tego w pogotowiu była drabina D-10W. Na miejsce przyjechali również strażacy z JRG Siemiatycze.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.