Powalone drzewo na wylocie z Drohiczyna

Nocna burza z 26 na 27 maja wyrządziła sporo szkód w naszym rejonie. Jej efektem było między innymi powalone drzewo, które całkowicie zatarasowało przejazd na wylocie z Drohiczyna w kierunku Siemiatycz na drodze krajowej 62. Zastęp GCBA 5/32 został zadysponowany do jego usunięcia kilkanaście minut przed 3 nad ranem. Drzewo zostało szybko usunięte i ruch przywrócony.

Dzień Strażaka 2015

2 maja obchodziliśmy w naszej jednostce Dzień Strażaka. Po wspólnej mszy, w której uczestniczyli również druhowie z OSP Sieniewice (nasze wspólne zdjęcie pod Katedrą), udaliśmy się do strażnicy. Podczas krótkiego apelu odczytane zostały zyczenia oraz wręczone odznaki "Za wysługę lat". Imprezę, w której uczestniczył Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym i Maria Łopuska, Inspektor Urzędu Miejskiego, zakończył wspólny grill.

Możliwość otrzymywania ekwiwalentu na konto

Dzięki uprzejmości Pań z księgowości Urzędu Miejskiego w Drohiczynie będziemy mogli otrzymywać wypłaty ekwiwalentu bezpośrednio na nasze konta bankowe. Jest to ułatwienie zarówno dla nas, jak i dla księgowości. Zarząd sugeruje, aby oświadczenia takie złożyli nie tylko członkowie JOT, regularnie biorący udział w akcjach, ale również osoby okazjonalnie udzielające się przy okazji różnego rodzaju zabezpieczeń imprez.

Co należy zrobić?

Zwisający konar i pożar trawy

14 kwietnia był - jak na bieżący rok - dniem pracowitym dla naszej OSP. W godzinach porannych zostaliśmy powiadomieni o suchym konarze zwisającym nad ul. Jana z Drohiczyna przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Do ściągnięcia złamanej gałęzi konieczne było użycie drabiny D-10W.

Wieczorem zostaliśmy zadysponowani do pomocy OSP Klepacze, która gasiła pożar traw pomiędzy Smarklicami i Brykami. Po przybyciu na miejsce okazało się, że chłopaki "łapią" pożar w jednym miejscu, podczas gdy kilkaset metrów dalej ktoś prawdopodobnie podpalił trawę pod lasem. Sytuację udało się szybko opanować, nieoceniona okazała się pomoc młodych ludzi, którzy w trakcie gaszenia wodą frontu pożaru pomagali nam tłumić pożar za pomocą łopat na jego skrzydłach. Szacun Panowie!

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim, a w szczególności Druhnom i Druhom strażakom ochotnikom, składamy życzenia zdrowia, spokoju, radości i wypoczynku w rodzinnym gronie!