Aktualności

Strażackie zaduszki

31 października br. o godz. 12.00, zapraszamy chętnych do rozniesienia lampek na groby naszych zmarłych kolegów. Zbieramy się w okolicy wschodniej bramy cmentarza (schody koło kwater żołnierskich).

Realizując pomysł Druha Roberta Krakowiaka udało nam się ustalić położenie części zmarłych strażaków OSP, członków orkiestry strażackiej i działaczy ZOSP RP. Liczymy, że akcja będzie kontynuowana przez następne zarządy OSP i że – dzięki współpracy zwłaszcza ze starszymi kolegami z jednostki – uda się w przyszłych latach ustalić więcej miejsc pochówku naszych zmarłych Druhów.

Gorący lipiec i sierpień

Od początku roku do końca czerwca nasza jednostka zanotowała 17 wyjazdów. Wszystko wskazywało na to, że bieżący rok będzie jeszcze spokojniejszy pod względem liczby interwencji niż ubiegły, który - licząc od 1999 roku - był rekordowy pod względem małej liczby zdarzeń. Niestety pierwsze dwa miesiące drugiego półrocza, które przyniosły wichury i suszę sprawiły, że ilość wyjazdów radykalnie wzrosła - w ciągu 2 miesięcy nasze pojazdy wyjechały do 29 zdarzeń: 9 pożarów i 20 miejscowych zagrożeń.

Wiatrołomy - lipiec 2015

18 i 19 lipca nasz powiat nawiedziły burze i nawałnice, którym towarzyszyły bardzo silne wiatry. Na terenie całego powiatu straż pożarna zanotowała aż 62 zdarzenia związane z niszczącą siłą natury - połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. Najwięcej wyjazdów odnotowano na terenie miasta Siemiatycze, gminy Siemiatycze i gminy Mielnik - po 12. Na terenie naszej gminy zanotowano 9 interwencji jednostek OSP - 8 OSP Drohiczyn i 1 OSP Sieniewice.

Konar na drodze i samochód w rzece

4 lipca nasza jednostka dwukrotnie wyjeżdżała do działań. kilkanaście minut po 13-tej została zadysponowana do suchego konaru, który spadł na jezdnię drogi krajowej nr 62 pomiędzy Drohiczynem i Zajęcznikami. Trzy godziny później nasi strażacy wzięli udział w bardzo nietypowej akcji - samochód dostawczy zsunął się do tyłu z promu i zawisł na jego tylnej rampie wjazdowej. Nasz MAN zabezpieczył pojazd przed spadnięciem z promu a strażacy z JRG Siemiatycze za pomocą poduszek powietrznych podnieśli samochód, dzięki czemu udało się go wciągnąć na pokład.

I Towarzyskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP Województwa Podlaskiego

I już jesteśmy po zawodach.

Wszystko dopisało: od pogody, ilości uczestników, na występie naszej drużyny młodzieżowej kończąc. Nasz drużyna (niestety nie zachowując się jak na gospodarzy przystało) zajęła pierwsze miejsce.

Wkrótce na stronie pojawi się raport z zawodów. Teraz przedstawiamy galerię i wyniki.

Powalone drzewo na wylocie z Drohiczyna

Nocna burza z 26 na 27 maja wyrządziła sporo szkód w naszym rejonie. Jej efektem było między innymi powalone drzewo, które całkowicie zatarasowało przejazd na wylocie z Drohiczyna w kierunku Siemiatycz na drodze krajowej 62. Zastęp GCBA 5/32 został zadysponowany do jego usunięcia kilkanaście minut przed 3 nad ranem. Drzewo zostało szybko usunięte i ruch przywrócony.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.