Możliwość otrzymywania ekwiwalentu na konto

Dzięki uprzejmości Pań z księgowości Urzędu Miejskiego w Drohiczynie będziemy mogli otrzymywać wypłaty ekwiwalentu bezpośrednio na nasze konta bankowe. Jest to ułatwienie zarówno dla nas, jak i dla księgowości. Zarząd sugeruje, aby oświadczenia takie złożyli nie tylko członkowie JOT, regularnie biorący udział w akcjach, ale również osoby okazjonalnie udzielające się przy okazji różnego rodzaju zabezpieczeń imprez.

Co należy zrobić?

Zwisający konar i pożar trawy

14 kwietnia był - jak na bieżący rok - dniem pracowitym dla naszej OSP. W godzinach porannych zostaliśmy powiadomieni o suchym konarze zwisającym nad ul. Jana z Drohiczyna przy skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza. Do ściągnięcia złamanej gałęzi konieczne było użycie drabiny D-10W.

Wieczorem zostaliśmy zadysponowani do pomocy OSP Klepacze, która gasiła pożar traw pomiędzy Smarklicami i Brykami. Po przybyciu na miejsce okazało się, że chłopaki "łapią" pożar w jednym miejscu, podczas gdy kilkaset metrów dalej ktoś prawdopodobnie podpalił trawę pod lasem. Sytuację udało się szybko opanować, nieoceniona okazała się pomoc młodych ludzi, którzy w trakcie gaszenia wodą frontu pożaru pomagali nam tłumić pożar za pomocą łopat na jego skrzydłach. Szacun Panowie!

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy wszystkim, a w szczególności Druhnom i Druhom strażakom ochotnikom, składamy życzenia zdrowia, spokoju, radości i wypoczynku w rodzinnym gronie!

Akcja: Drohiczyn - pożar w domu jednorodzinny

19 marca po godzinie 5 rano doszło do pożaru w kotłowni jednego z domów w Drohiczynie przy ul. Kopernika. Silne zadymienie odcięło drogę czteroosobowej rodzinie mieszkającej na III kondygnacji budynku. Na miejscu jako pierwsza zjawiła się nasza OSP. Strażacy weszli do wnętrza w aparatach powietrznych, dogasili ogień i oddymili dom, dzięki czemu mieszkańcy mogli opuścić budynek normalną drogą. Mimo tego w pogotowiu była drabina D-10W. Na miejsce przyjechali również strażacy z JRG Siemiatycze.

Akcja: Drohiczyn - pożar sadzy

7 marca w jednym z domów przy ul. Szmita w Drohiczynie doszło do pożaru sadzy w kominie. Pożarowi w pierwszej fazie towarzyszyło silne zadymienie, istniało podejrzenie pożaru poddasza. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się poza przewód kominowy. Właściciel domu wygasił piec przed przybyciem straży pożarnej, przystąpiono też do przewietrzania domu. Nasze działania polegały na podaniu proszku gaśniczego do wnętrza dymnika i przeczyszczeniu go w celu zbicia palącej się sadzy. W działaniach uczestniczył nasz zastęp GCBA 5/32 i zastęp JRG z Siemiatycz.