Aktualności

Wojewódzkie Zawody MDP 2016

Drużyna MDP Drohiczyn startująca w składzie: Mateusz Sawicki, Klaudia Tylus, Marta Zagubień, Julia Buśko, Dominik Zagubień, Kuba Kostałkowski, Natalia Słomczyńska, Natalia Żałobka, Damian Twarowski i Magda Leszczyńska, w rywalizacji drużyn chłopięcych (do których zaliczane są drużyny mieszane) na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP w Tykocinie w dniu 21 czerwca br. zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna zajęła 4 miejsce w biegu sztafetowym i 6 w rozwinięciu bojowym, uzyskując trzeci czas rozwinięcia zawodów, co nie było takie łatwe, bo rywalizowała z czysto chłopięcymi drużynami z Kleszczel (1 miejsce) i Raczek  (2 miejsce). Ostatecznie o klasyfikacji zdecydowała spora ilość punktów karnych. Gratulujemy dobrej postawy, zwłaszcza młodszym zawodnikom, dla których był to pierwszy start w zawodach tej rangi.

O sukcesach mogą mówić dwie inne reprezentujące nasz powiat drużyny - MDP Milejczyce zwyciężyła w klasyfikacji dziewcząt, a MDP Sieniewice (również mieszana) zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużyn chłopięcych. Na zawodach krajowych w Wiśle w pierwszy weekend września nasze województwo będą reprezentować MDP Kleszczele i MDP Milejczyce. Gratulujemy!

Wypadek samochodowy w Drohiczynie

28 maja po godzinie 23:00, na ulicy Wielkiego Księcią Witolda w Drohiczynie doszło do wypadku drogowego. Jadący od strony Siemiatycz czerwony Mercsedes, sygnalizował zamiar skrętu w ulicę Olimpijską. Podczas tego manewru auto zostało uderzone przez ciemny samochód jadący z dużą prędkością w tym samym kierunku. W wyniku tego Mercsedes dachował, natomiast sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Pomocy w wydostaniu się poszkodowanym z samochodu udzielili przebywający w budynku na przeciwko zdarzenia młodzi ludzie. Chwilę po nich na miejscu był Druh Marek Leszczyński, który wezwał służby ratownicze i wraz z rodziną zaopiekował się poszkodowanymi.

III Halowe zawody CTIF "Budowa linni ssawnej" Straszewo 2016

13 marca 2016 r. w strażnicy OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrane zostały III Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze według regulaminu CTIF "Budowa linii ssawnej". Zawody wzorowane były na tego typu zawodach rozgrywanych między innymi w Austrii, Niemczech oraz Słowenii i obejmowały jedynie wykonanie linii ssawnej przez pięcioosobową drużynę. Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Straszewie ze swoim niestrudzonym naczelnikiem Stanisławem Lewandowskim na czele. Drużyna OSP Drohiczyn zajęła I miejsce w grupie ochotniczych straży pożarnych.

WAŻNE !!! - Badania !!!

UM Drohiczyn ustalił już terminy badań dla strażaków z naszej gminy. Znaleźliśmy się w pierwszej puli i termin wyznaczono nam już na 16 marca (środa). Do Druha Naczelnika należy zgłaszać ewentualne problemy z udziałem w tym terminie. Na razie wiadomo, że musimy być na czczo. Wyjazd będzie zorganizowany w grupie. Pozostałe szczegóły wkrótce.

Pożar i trzy miejscowe zagrożenia

4.01 - nasz GCBA 12/64 został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Wólka Nadbużna. Pożar - oprócz naszego zastępu - gasiło jeszcze 14 strażaków z JRG Siemiatycze, OSP Słochy Annopolskie i OSP Kajanka.

9.01 - wraz ze strażakami z JRG Siemiatycze uczestniczyliśmy w akcji ratowania psa, pod którym załamał się lód na rzece Bug w okolicy mostu w Tonkielach. Pies został wyciągnięty przez nurków wyposażonych w sanie ratownictwa lodowego i przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

10.01 - na skutek zmian atmosferycznych doszło do pęknięcia rury z wodą w jednym z domów przy ul. Wlk. Ks. Witolda w Drohiczynie. Nasze działania polegały na zamknięciu dopływu wody do budynku i wypompowaniu wody, która spłynęła do kotłowni.

11.01 - kolejny raz od zakończenia sezonu letniego z powodu niskiego stanu wód gruntowych pojazd naszej OSP dowoził wodę do studni jednej z posesji na kolonii Drohiczyna.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.