Pożar i trzy miejscowe zagrożenia

4.01 - nasz GCBA 12/64 został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Wólka Nadbużna. Pożar - oprócz naszego zastępu - gasiło jeszcze 14 strażaków z JRG Siemiatycze, OSP Słochy Annopolskie i OSP Kajanka.

9.01 - wraz ze strażakami z JRG Siemiatycze uczestniczyliśmy w akcji ratowania psa, pod którym załamał się lód na rzece Bug w okolicy mostu w Tonkielach. Pies został wyciągnięty przez nurków wyposażonych w sanie ratownictwa lodowego i przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

10.01 - na skutek zmian atmosferycznych doszło do pęknięcia rury z wodą w jednym z domów przy ul. Wlk. Ks. Witolda w Drohiczynie. Nasze działania polegały na zamknięciu dopływu wody do budynku i wypompowaniu wody, która spłynęła do kotłowni.

11.01 - kolejny raz od zakończenia sezonu letniego z powodu niskiego stanu wód gruntowych pojazd naszej OSP dowoził wodę do studni jednej z posesji na kolonii Drohiczyna.

Pożar pieca c.o. przy Warszawskiej i samochodu na Mickiewicza

3 stycznia przed szóstą rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru jednego z domów przy ul. Warszawskiej w Drohiczynie. Po wejściu ratowników w aparatach powietrznych do wnętrza kotłowni okazało się, że poważnemu nadpaleniu uległ piec c.o., który ugasł sam prawdopodobnie po przepaleniu wewnętrznej rurki instalacji wodnej. Wraz z przybyłymi strażakami z JRG Siemiatycze dokonaliśmy przewietrzenia i oględzin domu, które nie wykazały dalszego zagrożenia.

Kilka godzin później kolejna dyspozycja - pożar samochodu osobowego na ul. Mickiewicza. Podróżujący samochodem kierowca opuścił pojazd i usiłował ugasić palące się w komorze silnika przewody. Niestety pożar przedostał się do wnętrza samochodu. Ogień został ugaszony przed przybyciem strażaków z JRG Siemiatycze.

Rok 2015 w liczbach

Koniec roku jak zwykle skłania do podsumowań. Nasza jednostka w 2015 roku wyjeżdżała do zdarzeń 61 razy, z czego 18 razy do pożarów (w tym 4 poza teren gminy), 41 razy do miejscowych zagrożeń . 2 razy wyjeżdżaliśmy do alarmu fałszywego.

Dwa pożary na zakończenie i początek roku

31 grudnia kilkanaście minut po godzinie 15-tej zostaliśmy zadysponowani do pożaru garażu w Lisowie. Na miejscu działała już miejscowa jednostka OSP, przybyli też strażacy z JRG Siemiatycze. Dzięki szybkiemu i sprawnemu podjęciu działań przez OSP Lisowo pożar nie rozprzestrzenił się na przyległe budynki.

Nie minęła doba, a 1 stycznia nastąpiło "otwarcie" nowego roku. Tuż przed godziną 10 rano nasz GCBA 5/32 został zadysponowany do pożaru domu w Miłkowicach Maćkach. Na miejsce przybyli też strażacy z OSP Sieniewice i JRG Siemiatycze. Na szczęście okazało się, że był to tylko pożar sadzy, przez który powstało silne zadymienie na poddaszu.

Życzenia świąteczne

W imieniu strażaków OSP Drohiczyn życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz spokojnego, dostatniego i bezpiecznego 2016 r. Braci strażackiej życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów, satysfakci z trudnej służby, a wszystkim - abyśmy do Was w nadchodzącym roku nie przyjeżdżali!

Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w Diecezji Drohiczyńskiej

OSP Drohiczyn otrzymała zaproszenie do udziału w obchodach rozpoczęcia Roku Miłosierdzia w naszej diecezji. Uroczysyość odbędzie się w niedzielę (13.XII) o godzinie 10.00 w naszej katedrze. Rozpocznie się od otwarcia drzwi katedry przez Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

Odpowiadając na zaproszenie weźmiemy dział w uroczystości wraz z pocztem sztandarowym. Zbieramy się w niedzielę o godzinie 9.20 w strażnicy. Obowiązuje umundurowanie wyjściowe (dla nie posiadających - ubranie koszarowe lub mundurki MDP; mundurki MDP można pobrać w tygodniu u Druha Naczelnika).

Bardzo prosimy Druhny i Druhów z OSP i MDP o jak najliczniejsze przybycie.