Wypadek samochodowy w Drohiczynie

28 maja po godzinie 23:00, na ulicy Wielkiego Księcią Witolda w Drohiczynie doszło do wypadku drogowego. Jadący od strony Siemiatycz czerwony Mercsedes, sygnalizował zamiar skrętu w ulicę Olimpijską. Podczas tego manewru auto zostało uderzone przez ciemny samochód jadący z dużą prędkością w tym samym kierunku. W wyniku tego Mercsedes dachował, natomiast sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Pomocy w wydostaniu się poszkodowanym z samochodu udzielili przebywający w budynku na przeciwko zdarzenia młodzi ludzie. Chwilę po nich na miejscu był Druh Marek Leszczyński, który wezwał służby ratownicze i wraz z rodziną zaopiekował się poszkodowanymi.

III Halowe zawody CTIF "Budowa linni ssawnej" Straszewo 2016

13 marca 2016 r. w strażnicy OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrane zostały III Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze według regulaminu CTIF "Budowa linii ssawnej". Zawody wzorowane były na tego typu zawodach rozgrywanych między innymi w Austrii, Niemczech oraz Słowenii i obejmowały jedynie wykonanie linii ssawnej przez pięcioosobową drużynę. Organizatorem zawodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Straszewie ze swoim niestrudzonym naczelnikiem Stanisławem Lewandowskim na czele. Drużyna OSP Drohiczyn zajęła I miejsce w grupie ochotniczych straży pożarnych.

WAŻNE !!! - Badania !!!

UM Drohiczyn ustalił już terminy badań dla strażaków z naszej gminy. Znaleźliśmy się w pierwszej puli i termin wyznaczono nam już na 16 marca (środa). Do Druha Naczelnika należy zgłaszać ewentualne problemy z udziałem w tym terminie. Na razie wiadomo, że musimy być na czczo. Wyjazd będzie zorganizowany w grupie. Pozostałe szczegóły wkrótce.

Pożar i trzy miejscowe zagrożenia

4.01 - nasz GCBA 12/64 został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Wólka Nadbużna. Pożar - oprócz naszego zastępu - gasiło jeszcze 14 strażaków z JRG Siemiatycze, OSP Słochy Annopolskie i OSP Kajanka.

9.01 - wraz ze strażakami z JRG Siemiatycze uczestniczyliśmy w akcji ratowania psa, pod którym załamał się lód na rzece Bug w okolicy mostu w Tonkielach. Pies został wyciągnięty przez nurków wyposażonych w sanie ratownictwa lodowego i przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

10.01 - na skutek zmian atmosferycznych doszło do pęknięcia rury z wodą w jednym z domów przy ul. Wlk. Ks. Witolda w Drohiczynie. Nasze działania polegały na zamknięciu dopływu wody do budynku i wypompowaniu wody, która spłynęła do kotłowni.

11.01 - kolejny raz od zakończenia sezonu letniego z powodu niskiego stanu wód gruntowych pojazd naszej OSP dowoził wodę do studni jednej z posesji na kolonii Drohiczyna.

Pożar pieca c.o. przy Warszawskiej i samochodu na Mickiewicza

3 stycznia przed szóstą rano zostaliśmy zadysponowani do pożaru jednego z domów przy ul. Warszawskiej w Drohiczynie. Po wejściu ratowników w aparatach powietrznych do wnętrza kotłowni okazało się, że poważnemu nadpaleniu uległ piec c.o., który ugasł sam prawdopodobnie po przepaleniu wewnętrznej rurki instalacji wodnej. Wraz z przybyłymi strażakami z JRG Siemiatycze dokonaliśmy przewietrzenia i oględzin domu, które nie wykazały dalszego zagrożenia.

Kilka godzin później kolejna dyspozycja - pożar samochodu osobowego na ul. Mickiewicza. Podróżujący samochodem kierowca opuścił pojazd i usiłował ugasić palące się w komorze silnika przewody. Niestety pożar przedostał się do wnętrza samochodu. Ogień został ugaszony przed przybyciem strażaków z JRG Siemiatycze.