Aktualności

Zdarzenie drogowe koło Zajęcznik

13 stycznia około 17:40 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 62 w rejonie wsi Zajęczniki. W stojący na poboczu samochód osobowy uderzył z tyłu drugi pojazd osobowy. Wszyscy podróżni opuścili pojazdy o własnych siłach. W akcji obok naszej OSP (GCBA 5/32 - 5 ratowników) uczestniczyła tez JRG Siemiatycze. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, kierowaliśmy ruchem, usunięty został wyciek płynu chłodniczego z jednego z pojazdów oraz odłączone zasilanie w obu osobówkach.

Dachowanie koło Minczewa 2017.01.10

10.01.2017 kilka minut po 18-tej zostaliśmy zadysponowani do dachowania samochodu osobowego na drodze Wólka Zamkowa - Granne koło Minczewa. Na śliskiej jezdni samochód zjechał do rowu, gdzie dachował. Na szczęście podróżnym nic się nie stało. Na miejsce dojechała też JRG Siemiatycze.

Pożar garażu 6 stycznia

6 stycznia zastęp GCBA 5/32 został zadysponowany do pożaru garażu we wsi Skierwiny (gm. Drohiczyn).

Razem z nami działania gaśnicze prowadziły OSP z Lisowa (GCBA 6/32) , Sieniewic (GBA 2,5/16) i Wierzchucy (GCBA 6/32), przybył też zastęp z JRG Siemiatycze (GCBA 5/36 - razem 5 sekcji i 24 ludzi, w tym 6 strażaków z naszej OSP)..

Rok 2016 w liczbach

Tradycyjnie po zakończeniu roku podsumowujemy działanie naszej jednostki.

Rok 2016 nie był zbyt obfity w pożary na naszym terenie, co znalazło swoje odbicie w ilości akcji gaśniczych - zaledwie 14 przez cały rok.

Rok był rekordowy pod wzgledem uczestnictwa naszej OSP w usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń - wyjeżdżaliśmy do nich aż 66 razy.

2 razy bylismy zadysponowani do alarmu fałszywego.

Strażackie zaduszki

31 października br. o godz. 11.00, zapraszamy chętnych do rozniesienia lampek na groby naszych zmarłych kolegów. Zbieramy się w okolicy wschodniej bramy cmentarza (schody koło kwater żołnierskich).

Pogrzeb mamy Druha Roberta Krakowiaka

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła Jolanta Górka-Krakowiak, matka druha Roberta Krakowiaka.

Wyprowadzenie z domu rodzinnego przy ul. Jagiellończyka odbędzie się w środę, 19 października br., o godz. 10.30. Strażacy, którzy chcą brać udział w delegacji spotykają się w strażnicy o godz. 10.00.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.