Gminne Zawody OSP

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Drohiczynie organizuje w dniu 6 maja br. o godz. 10.00 Gminne Towarzyskie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP Gminy Drohiczyn. Serdecznie zapraszamy sympatyków pożarnictwa do kibicowania. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na zawodach będzie obecna delegacja z Ukrainy.
Nasze drużyny prosimy o śledzenie informacji o zbiórkach treningowych na FB.

Dzień Strażaka 2017

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie zaprasza wszystkie Druhny i Druhów do uczestnictwa we mszy w intencji strażaków w dniu 4 maja br.

Zbiórka pod strażnicą o godzinie 17.30, złożenie kwiatów przy pomniku koło strażnicy, następnie przemarsz do katedry, msza i nabożeństwo majowe.

Mimo, że trwające na zewnątrz remizy prace remontowe dobiegają końca, uroczyste obchody strażackiego święta zostały zaplanowane po zakończeniu remontu wewnątrz świetlicy, który został rozpoczęty jako odrębna inwestycja. Jej zakończenie planowane jest na koniec sierpnia. O terminie uroczystości powiadomimy odrębnym zaproszeniem.

Obstawy i warty Wielkanocne

Zbliża się Wielkanoc, wraz z nią uroczystości, w których weźmiemy udział jak o członkowie OSP.

Już w najbliższy piątek (7 kwietnia) droga krzyżowa ulicami miasta. Chętnych do zabezpieczenia zapraszamy na 17.30 do strażnicy.

W Niedzielę Palmową zabezpieczmy tradycyjną procesję z palmami z kościoła pofranciszkańskiego do Katedry. Zbiórka o 9.30 w strażnicy.

Pompowanie wody w Drohiczynie 2 marca

2 marca kilkanaście minut po godzinie dwunastej zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody. Zalana była piwnica budynku wielorodzinnego położonego w Drohiczynie przy ul. Monterskiej.

Pompowanie wody w Drohiczynie

Mimo, że przedwiośnie zaatakowało szybko i zdecydowanie, dopiero 24 lutego nasza jednostka zanotowała pierwsze roztopowe pompowanie wody. Około 9 rano zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z kotłowni jednej z posesji przy ul. Kopernika w Drohiczynie..

Walne zebranie sprawozdawcze

Zarząd OSP Drohiczyn zawiadamia, że walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016 odbędzie się w dniu 28 stycznia br. (sobota) na świetlicy naszej strażnicy. Początek zebrania - godz. 16.00.