Pożar garażu 6 stycznia

6 stycznia zastęp GCBA 5/32 został zadysponowany do pożaru garażu we wsi Skierwiny (gm. Drohiczyn).

Razem z nami działania gaśnicze prowadziły OSP z Lisowa (GCBA 6/32) , Sieniewic (GBA 2,5/16) i Wierzchucy (GCBA 6/32), przybył też zastęp z JRG Siemiatycze (GCBA 5/36 - razem 5 sekcji i 24 ludzi, w tym 6 strażaków z naszej OSP)..

Rok 2016 w liczbach

Tradycyjnie po zakończeniu roku podsumowujemy działanie naszej jednostki.

Rok 2016 nie był zbyt obfity w pożary na naszym terenie, co znalazło swoje odbicie w ilości akcji gaśniczych - zaledwie 14 przez cały rok.

Rok był rekordowy pod wzgledem uczestnictwa naszej OSP w usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń - wyjeżdżaliśmy do nich aż 66 razy.

2 razy bylismy zadysponowani do alarmu fałszywego.

Strażackie zaduszki

31 października br. o godz. 11.00, zapraszamy chętnych do rozniesienia lampek na groby naszych zmarłych kolegów. Zbieramy się w okolicy wschodniej bramy cmentarza (schody koło kwater żołnierskich).

Pogrzeb mamy Druha Roberta Krakowiaka

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła Jolanta Górka-Krakowiak, matka druha Roberta Krakowiaka.

Wyprowadzenie z domu rodzinnego przy ul. Jagiellończyka odbędzie się w środę, 19 października br., o godz. 10.30. Strażacy, którzy chcą brać udział w delegacji spotykają się w strażnicy o godz. 10.00.

Krajowe zawody CTIF Polanica-Zdrój 2016

16-17 września dwie drużyny OSP Drohiczyn uczestniczyły w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, KDP i PSP w regulaminie CTIF rozegranych w Polanicy-Zdroju. Bardzo dobry występ zaliczyła nasza drużyna kobieca zajmuąc w klasyfikacji końcowej siódme miejsce (awans w stosunku do poprzednich zawodów o pięć miejsc). Drużyna męska mimo pecha ukończyła konkurencje w obu dniach, zdołała jednak wywalczyć czternaste miejsce.

Wojewódzkie Zawody MDP 2016

Drużyna MDP Drohiczyn startująca w składzie: Mateusz Sawicki, Klaudia Tylus, Marta Zagubień, Julia Buśko, Dominik Zagubień, Kuba Kostałkowski, Natalia Słomczyńska, Natalia Żałobka, Damian Twarowski i Magda Leszczyńska, w rywalizacji drużyn chłopięcych (do których zaliczane są drużyny mieszane) na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP w Tykocinie w dniu 21 czerwca br. zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna zajęła 4 miejsce w biegu sztafetowym i 6 w rozwinięciu bojowym, uzyskując trzeci czas rozwinięcia zawodów, co nie było takie łatwe, bo rywalizowała z czysto chłopięcymi drużynami z Kleszczel (1 miejsce) i Raczek  (2 miejsce). Ostatecznie o klasyfikacji zdecydowała spora ilość punktów karnych. Gratulujemy dobrej postawy, zwłaszcza młodszym zawodnikom, dla których był to pierwszy start w zawodach tej rangi.

O sukcesach mogą mówić dwie inne reprezentujące nasz powiat drużyny - MDP Milejczyce zwyciężyła w klasyfikacji dziewcząt, a MDP Sieniewice (również mieszana) zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużyn chłopięcych. Na zawodach krajowych w Wiśle w pierwszy weekend września nasze województwo będą reprezentować MDP Kleszczele i MDP Milejczyce. Gratulujemy!