Aktualności

Obstawy i warty Wielkanocne

Zbliża się Wielkanoc, wraz z nią uroczystości, w których weźmiemy udział jak o członkowie OSP.

Już w najbliższy piątek (7 kwietnia) droga krzyżowa ulicami miasta. Chętnych do zabezpieczenia zapraszamy na 17.30 do strażnicy.

W Niedzielę Palmową zabezpieczmy tradycyjną procesję z palmami z kościoła pofranciszkańskiego do Katedry. Zbiórka o 9.30 w strażnicy. 

Pompowanie wody w Drohiczynie 2 marca

2 marca kilkanaście minut po godzinie dwunastej zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody. Zalana była piwnica budynku wielorodzinnego położonego w Drohiczynie przy ul. Monterskiej.

Pompowanie wody w Drohiczynie

Mimo, że przedwiośnie zaatakowało szybko i zdecydowanie, dopiero 24 lutego nasza jednostka zanotowała pierwsze roztopowe pompowanie wody. Około 9 rano zostaliśmy zadysponowani do wypompowania wody z kotłowni jednej z posesji przy ul. Kopernika w Drohiczynie..

Walne zebranie sprawozdawcze

Zarząd OSP Drohiczyn zawiadamia, że walne zebranie sprawozdawcze za rok 2016 odbędzie się w dniu 28 stycznia br. (sobota) na świetlicy naszej strażnicy. Początek zebrania - godz. 16.00. 

Zdarzenie drogowe koło Zajęcznik

13 stycznia około 17:40 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 62 w rejonie wsi Zajęczniki. W stojący na poboczu samochód osobowy uderzył z tyłu drugi pojazd osobowy. Wszyscy podróżni opuścili pojazdy o własnych siłach. W akcji obok naszej OSP (GCBA 5/32 - 5 ratowników) uczestniczyła tez JRG Siemiatycze. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia, kierowaliśmy ruchem, usunięty został wyciek płynu chłodniczego z jednego z pojazdów oraz odłączone zasilanie w obu osobówkach.

Dachowanie koło Minczewa 2017.01.10

10.01.2017 kilka minut po 18-tej zostaliśmy zadysponowani do dachowania samochodu osobowego na drodze Wólka Zamkowa - Granne koło Minczewa. Na śliskiej jezdni samochód zjechał do rowu, gdzie dachował. Na szczęście podróżnym nic się nie stało. Na miejsce dojechała też JRG Siemiatycze.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.