Aktualności

SpoKREWnieni Służbą

11 marca w godzinach 10-13 na placu Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach w ramach akcji "spoKREWnieni służbą" odbędzie się zbiórka krwi. Zainteresowani strażacy proszeni są o zgłoszenie się w tym dniu w celu oddania krwi w ramach akcji.
Ze strony Komendy akcję pilotuje Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach st. kpt. Sylwester Uściniak - tel. 85 65 65 203.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Numer rachunku bankowego

Druhny i Druhowie, w związku z zapytaniami o możliwość wpłacania składek członkowskich przelewem - potwierdzamy, że jest oczywiście taka możliwość.

Wpłaty prosimy kierować na numer rachunku:

13 8092 0001 0031 0011 2000 0010

W tytule przelewu prosimy o podanie nazwiska, imienia oraz za który rok lub lata dokonywana jest wpłata.

Numer rachunku bankowego można również znaleźć na stronie kontaktu.

Pogrzeb Druha Ignacego Jagiełły

Z żalem zawiadamiamy, że 19 grudnia odszedł od nas na wieczną służbę Druh Ignacy Jagiełło, wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie oraz członek orkiestry naszej OSP.
Druh Ignacy do naszej jednostki należał od 1964 roku, w młodości był aktywnym ratownikiem, w latach 1987 - 1991 członkiem zarządu OSP. Odznaczony Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. W ostatnich latach, ze względu na wiek i choroby, ograniczył swoją działalność w naszej OSP.
Wystawienie zwłok w drohickiej katedrze nastąpi w piątek, 22 grudnia, o godzinie 10.00. Pół godziny później rozpocznie się msza żałobna i pogrzeb na cmentarzu w Drohiczynie. Prosimy strażaków o jak najliczniejsze przybycie na pożegnanie naszego Druha. W strażnicy OSP zbieramy się od godz. 9.15.

Strażackie zaduszki

31 października br. o godz. 11.00, zapraszamy chętnych do rozniesienia lampek na groby naszych zmarłych kolegów. Zbieramy się w okolicy wschodniej bramy cmentarza (schody koło kwater żołnierskich).

Apel w sprawie członkostwa w OSP

Druhny i Druhowie

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej

 W Drohiczynie

W związku ze spadkiem aktywności organizacyjnej wielu z Was Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Drohiczynie zwraca się z prośbą o przemyślenie swojego członkostwa w naszej OSP.  Wielu z Was, których nazwiska od lat figurują na liście członków naszej jednostki, nie uczestniczy w życiu OSP Drohiczyn. Patrząc na listę znajdujemy nazwiska osób, które już dawno nie brały udziału w żadnych uroczystościach, nie stawiły się na coroczne walne zebranie członków, nie uczestniczą w działaniach związanych z zabezpieczeniami imprez, nie pomagają w pracach gospodarczych, o płaceniu składek członkowskich nie wspominając.

Ćwiczenia Drohiczyn 2017

26 września 2017 wraz  jednostkami OSP z gminy i powiatu oraz z siłami i środkami PSP wzięlismy udział w ćwiczeniach na Zespole Szkól w Drohiczynie. Do naszych zadań należało przeprowadzenie rozpoznnia i podjęcie działań gaśniczych w przypadku pożaru pomieszceń szkolnych. Dokonywaliśmy przeszukań pomieszczeń w celu znalezienia osób przebywających w szkole, które nie ewakuowały się z budynku. Braliśmy też udział w budowie linii zasilającej kurtynu wodne zbudowanej od rzeki Bug do terenu szkoły. 

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.