Aktualności

Dwa zdarzenia - pompowanie wody i zdarzenie drogowe

15 lipca po ulewach z soboty i niedzieli zostaliśmy zadysponowani do wympowania wody z terenu budowy nowej stacji paliw - spływające wody opadowe zaczęły zagrażać zalaniem nowo zamontowanych zbiorników na paliwo, które jeszcze nie zostały zamknięte. Podczas gdy w jednym rogu placu druh Naczelnik z druhem Markiem spokojnie wypompowywali wodę, 15 metrów przed maską naszego GCBA, ustawionego przy skrzyżowaniu ulic Wlk. Ks. Witolda, Piłsudskiego i Prostej doszło do potrącenia skutera. Kierujący jednośladem wyjechał z ulicy Piłsudskiego wprost pod nadjeżdżający z kierunku Siemiatycz samochód osobowy. Na szczęście jego kierowca jechał dość wolno i zdołał trochę wyhamować, kierowca skutera doznał niegroźnych obrażeń głowy, kierowcy auta na szczęście nic się nie stało. Oba pojazdy też za bardzo nie ucierpiały. Na miejsce zdarzenia dojechało pogotowie, policja i strażacy z JRG Siemiatycze, naszym głównym zadaniem było kierowanie ruchem.

Olimpiada pożarnicza we Francji

Już 13 lipca w nocy polskie drużyny i sędziowie wyruszyli do Miluzy we Francji na międzynarodowe zawody pożarnicze, zwane olimpiadą. My w szczególny sposób będziemy trzymać kciuki za zaprzyjaźnioną drużynę z KM PSP w Siedlcach, która startuje w grupie zawodowych straży pożarnych. Chłopaki pierwszy trening mają 15 lipca o 10.00, drugi 16 lipca o 14.45. Kciuki będziemy ściskać w sobotę 19 lipca od godziny 9.30, kiedy nastąpi start główny. Mamy obiecaną relację z pobytu (przynajmniej z oficjalnych części). Mamy nadzieję, że przygotowani na naszej macie znajdą się na podium indywidualnymwink.

Oczywiście kibicujemy mocno wszystkim drużynom, zarówno OSP, MDP jak i PSP, startującej w sporcie pożarniczym. Życzymy wszystkim życiowych wyników, a poza startami wypoczynku i doskonałej zabawy. Dajcie czadu jak Słoweńcy cztery lata temu!

Relacja (prawie) na żywo dalej.

Dwie akcje - powalone drzewo i pożar domu

21 czerwca kilka minut przed godz. 20-tą zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa w okolicy Putkowic Nadolnych. Gdy dotraliśmy GCBA 5/32 na miejsce zdarzenia i odpalaliśmy już piły, dyżurny PSK poinformował nas o pożarze domu w Miłkowicach Maćkach. Od uderzenia pioruna w słup telefoniczny i wzrostu napięcia w sieci telefonicznej doszło do pożaru ościeżnicy okienka na strychu domu.

XVIII Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych OSP

W imieniu organizatorów zapraszamy 23 czerwca (niedziela) na XVIII Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych OSP do Siemiatycz.  Imprezę rozpocznie msza święta odprawiona w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach o godz. 12.00, a o 14 w amfiteatrze nad zalewem rozpocznie się część główna połączona z wystawą i pokazami.

Uroczystości w Platerowie

Wprawdzie obchody Dnia Strażaka odbyły się w Platerowie 5 maja, ale właśnie otrzymaliśmy od naszego Kapelmistrza zdjęcia naszej orkiestry z tej imprezy. Właściwie to połączone siły orkiestr z Drohiczyna i Siemiatycz uświetniały uroczystość przekazania siedmiu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla siedmiu jednostek OSP w gminie Platerów.

Akcja - usuwanie drzew

4 czerwca w po 14-tej zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonych przez wichurę drzew w naszej lokalnej "alei tornad" - na drodze powiatowej Wólka Zamkowa - Granne w okolicy Putkowic Nadolnych. Po usunięciu brzozy tarasującej przejazd w 3/4 pojechaliśmy dalej w kierunku Putkowic, gdzie czekała na nas wielka topola. Przy jej usuwaniu pomagali nam strażacy z OSP Wierzchuca, dużą pomoc okazał nam nasz kolega Krzysztof Moczulski, wracajacy  z prac na wodociągu GZGK Drohiczyn. Poprosił operatora koparko-ładowarki z GZGK o interwencję przy zdarzeniu. Jego pomoc w zepchnięciu fragmentów pnia drzewa zdecydowanie skróciła czas trwania akcji.

Rano 5 czerwca dowiedzieliśmy się, że w Ostrożanach nasi koledzy z OSP Klepacze również usuwali przewrócone drzewo.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.