Aktualności

Akcja - powalone drzewo

13 sierpnia zostaliśmy zadysponowani do usunięcia drzewa przewróconego przez poryw wiatru na drogę Klekotowo-Ogrodniki tuż za Klekotowem. Pod wpływem wiatru jedno z drzew  rosnących obok siebie przewróciło się i zatarasowało całkowicie jezdnię, przejazd był możliwy tylko poboczem, a i tak kierowcy narażali swoje pojazdy na obdrapanie gałęziami. Nasze działania polegały na pocięciu i usunięciu drzewa poza obręb jezdni.

500 kajaków - zabezpieczenie

10 sierpnia braliśmy udział w zabezpieczeniu ruchu drogowego imprezy organizowanej przez MGOK Drohiczyn pod nazwą "500 kajaków na 500 lat województwa podlaskiego". Tuż przed wypłynięciem ostatniej grupy kajakarzy dwaj nasi strażacy, druhowie Marcin i Łukasz, zapobiegli utonięciu jednego z widzów spływu.

Dni Drohiczyna 2013

Dni Drohiczyna 2013 mamy już za sobą. Zarząd OSP dziękuje Druhnom i Druhom, którzy brali udział w zabezpieczeniu wystawy koni, Biegu Kmicica i imprezy głównej. Brawa dla Orkiestry za przygotowania i występ mimo okresu wakacyjnego. Tutaj znajdziecie zdjęcia umieszczone przez Kapelmistrza Andrzeja Wiewiórę.

Akcja - spalona instalacja elektryczna w kurniku w Sytkach

27 lipca około godziny 18:00 zostaliśmy wezwani do pożaru kurnika w Sytkach. W pomieszczeniu gospodarczym zapaliła się instalacja elektryczna. Na szczęście właścicielom udało się ugasić ogień, nie doszło do przerzutu ognia na halę główną. Po przyjeździe na miejsce zajęliśmy się oddymieniem kurnika.

Do akcji wyjechały dwa nasze wozy, przybyli też strażacy z PSP Siemiatycze i OSP Sieniewice.

Akcja - zdarzenie drogowe w Drohiczynie

Na wylocie na Siemiatycze doszło do drugiego zdarzenia drogowego w ciągu dwóch tygodni z udziałem skutera. 27 lipca około godziny dziewiątej rano bus podczas wyprzedzania potrącił jadącego skuterem, kierowca busa ratując się przed zderzeniem wjechał do rowu. Skuterzysta doznał obrażeń i został odwieziony przez pogotowie ratunkowe, które dojechało pierwsze na miejsce zdarzenia, do szpitala. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu busa (odłączenie akumulatora), kierowaniu ruchem wahadłowym i zmyciu niewielkiego wycieku oleju z uszkodzonego skutera.

Akcja - usuwanie wiśni z jezdni

25 lipca po godzinie 22:00, nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia rozsypanych na jezdni wiśni. Akcja miała miejsce na trasie Drohiczyn - Zajęczniki, niedaleko zajazdu nad Bugiem. Wiśnie, po części już rozjechane, znajdowały się na całej szerokości drogi i na odcinku około 20 metrów, co stanowiło zagrożenie dla przejeżdżających tamtędy pojazdów.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.