Aktualności

XVII Międzynarodowe Zawody Pożarnicze — Celje 2022

W dniach 17-24 lipca 2022 odbyły się XVII Międzynarodowe Zawody Pożarnicze. W tegorocznej strażackiej rywalizacji uczestniczyło ponad 2,5 tys. sportowców z 20 krajów. Były to jedne z największych na świecie zawodów w sporcie pożarniczym. Drużyna OSP Drohiczyn w swojej kategorii zajęła 29. miejsce na 60 startujących ekip.

Ćwiczenia i pokazy z ratownictwa drogowego

11 czerwca odbyły się w naszej jednostce ćwiczenia z ratownictwa drogowego. Była to okazja do przypomnienia sobie zasad obsługi sprzętów hydraulicznych oraz pierwszej pomocy.

12 czerwca z okazji dnia dziecka przeprowadziliśmy pokazy z ratownictwa drogowego.

Za dostarczenie dwóch wraków dziękujemy firmie: Auto Serwis - stacja kontroli pojazdów, ul. Ciechanowiecka 44, Siemiatycze

Zbiórka pieniędzy na zakup kamery termowizyjnej

Nasza jednostka pragnie wesprzeć druhów na Ukrainie. Dlatego organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup kamery termowizyjnej.

Chętnych prosimy o wpłaty na konto naszej OSP z tytułem "Ukraina":
13 8092 0001 0031 0011 2000 0010

lub bezpośrednio u Naczelnika

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF OSP, KDP i PSP - Konin 2021

W dniu 28 sierpnia 2021 r. na stadionie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF OSP, KDP i PSP. Województwo podlaskie reprezentowały drużyny KDP i OSP Drohiczyn. Obie drużyny mimo przeciwności, z jakimi spotkały się podczas treningów do zawodów (znaczna część członkiń i członków drużyn przebywa poza terenem naszego powiatu), na tle pozostałych drużyn z kraju wykazały się dobrym opanowaniem tego dość trudnego regulaminu.

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Drohiczyn

W dniu 22 sierpnia 2021 r. przeprowadzono w Drohiczynie gminne zawody sportowo-pożarnicze. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, a sędzią głównym zawodów był asp. Mariusz Fronc. Zawody zostały rozegrane według Regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięły udział cztery drużyny męskie.

OSP Drohiczyn nie ma prawnego obowiązku umieszczania na stronie internetowej informacji o wszystkich podejmowanych przez OSP działaniach. Wybór umieszczanych treści zależy wyłącznie od administratorów strony.