Wojewódzkie Zawody MDP 2016

Drużyna MDP Drohiczyn startująca w składzie: Mateusz Sawicki, Klaudia Tylus, Marta Zagubień, Julia Buśko, Dominik Zagubień, Kuba Kostałkowski, Natalia Słomczyńska, Natalia Żałobka, Damian Twarowski i Magda Leszczyńska, w rywalizacji drużyn chłopięcych (do których zaliczane są drużyny mieszane) na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP w Tykocinie w dniu 21 czerwca br. zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drużyna zajęła 4 miejsce w biegu sztafetowym i 6 w rozwinięciu bojowym, uzyskując trzeci czas rozwinięcia zawodów, co nie było takie łatwe, bo rywalizowała z czysto chłopięcymi drużynami z Kleszczel (1 miejsce) i Raczek  (2 miejsce). Ostatecznie o klasyfikacji zdecydowała spora ilość punktów karnych. Gratulujemy dobrej postawy, zwłaszcza młodszym zawodnikom, dla których był to pierwszy start w zawodach tej rangi.

O sukcesach mogą mówić dwie inne reprezentujące nasz powiat drużyny - MDP Milejczyce zwyciężyła w klasyfikacji dziewcząt, a MDP Sieniewice (również mieszana) zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużyn chłopięcych. Na zawodach krajowych w Wiśle w pierwszy weekend września nasze województwo będą reprezentować MDP Kleszczele i MDP Milejczyce. Gratulujemy!