Wiatrołomy - lipiec 2015

18 i 19 lipca nasz powiat nawiedziły burze i nawałnice, którym towarzyszyły bardzo silne wiatry. Na terenie całego powiatu straż pożarna zanotowała aż 62 zdarzenia związane z niszczącą siłą natury - połamane drzewa, zerwane linie energetyczne. Najwięcej wyjazdów odnotowano na terenie miasta Siemiatycze, gminy Siemiatycze i gminy Mielnik - po 12. Na terenie naszej gminy zanotowano 9 interwencji jednostek OSP - 8 OSP Drohiczyn i 1 OSP Sieniewice.

Nasi strażacy "otworzyli" serię zdarzeń na powiecie 18 lipca usuwając drzewa z drogi krajowej 62 tuż za Drohiczynem w kierunku Siemiatycz. Za chwilę drugi zastęp sostał zadysponowany do przygniecionego przez drzewo na parkingu pod drohiczyńską "Biedronką" samochodu. Później zostali zadysponowani w okolice Ostrożan, a drugi zastęp do zabezpieczenia zerwanego przyłącza elektrycznego na ulicy Warszawskiej w Drohiczynie (DK 62). Następnego dnia w południe zostaliśmy zadysponowani do wiatrołomu w okolicach Koczer, a podczas wieczornej burzy - do dwóch zwalonych topoli w Kłyzówce i zerwanego przewodu elektrycznego na drodze do Dziadkowic. Skutki nawałnic usuwaliśmy jeszcze we wtorek 20 lipca - jednostka została zadysponowana do drzewa w Lisowie-Janówku.