Pożar i trzy miejscowe zagrożenia

4.01 - nasz GCBA 12/64 został zadysponowany do pożaru stodoły w miejscowości Wólka Nadbużna. Pożar - oprócz naszego zastępu - gasiło jeszcze 14 strażaków z JRG Siemiatycze, OSP Słochy Annopolskie i OSP Kajanka.

9.01 - wraz ze strażakami z JRG Siemiatycze uczestniczyliśmy w akcji ratowania psa, pod którym załamał się lód na rzece Bug w okolicy mostu w Tonkielach. Pies został wyciągnięty przez nurków wyposażonych w sanie ratownictwa lodowego i przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

10.01 - na skutek zmian atmosferycznych doszło do pęknięcia rury z wodą w jednym z domów przy ul. Wlk. Ks. Witolda w Drohiczynie. Nasze działania polegały na zamknięciu dopływu wody do budynku i wypompowaniu wody, która spłynęła do kotłowni.

11.01 - kolejny raz od zakończenia sezonu letniego z powodu niskiego stanu wód gruntowych pojazd naszej OSP dowoził wodę do studni jednej z posesji na kolonii Drohiczyna.