II miejsce na halowych zawodach towarzyskich CTIF w Straszewie

1 marca w remizie OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie) rozegrane zostały I  Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze wg regulaminu CTIF "Linia ssawna na czas". Drużyna OSP Drohiczyn w składzie: Łukasz Kalinowski (mechanik), Bartłomiej Bujno (przodownik II roty), Damian Słomczyński (pomocnik II roty), Adam Leszczyński (przodownik III roty) i Adrian Buśko (pomocnik III roty) zajęła w zawodach II miejsce.

Zawody miały charakter historyczny - były to pierwsze w Polsce rozegrane pod dachem zawody z wykonania linii ssawnej według regulaminu CTIF. Wzięło w nich udział 6 drużyn z 5 województw: dwie drużyny OSP Straszewo (woj. kujawsko-pomorskie, w tym jedna pokazowo), OSP Parczew (woj. lubelskie), OSP Skuły (woj. mazowieckie), OSP Luzino (woj. pomorskie - przy okazji pozdrawiamy niesamowitych kibiców tej OSP) oraz nasza OSP reprezentująca woj. podlaskie. Wywalczenie drugiego miejsca w tak zacnym gronie nie było rzeczą łatwą tym bardziej, że już w pierwszym starcie nasza ekipa musiała walczyć ze straszliwym pechem. Jednak dzięki doświadczeniu i dobremu zgraniu udało się osiągnąć bardzo dobry wynik.

Dziękujemy za zaproszenie Zarządowi OSP Straszewo z Naczelnikiem Druhem Stanisławem Lewandowskim na czele. Druhowi Prezesowi dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu noclegu.